#2017-08-10 01:04:40 

bloody mary

Użytkownik

jedna moja kolezanka jest pielegniarka i ostatnio jeździ za naszą zachodnią granice pracować jako osoba opiekujaca się osobami starszymi. Pomyślałam, że to wcale nieglupi pomysł, ze gdybym i ja się tak wybrala. Nie wiem jednak, jak to zorganizować. Ona akurat jest na wyjeździe, więc się nie dopytam.
#2017-08-10 03:07:42 

kosmiczna20

Użytkownik

Zasadniczo masz dwa wyjścia. Możesz albo popatrzeć po prywatnych ogłoszeniach, w których dogadujesz się sama z osobami prywatnymi, przy tym tu istnieje obawa, że Cię będą wykorzystywać ponad Twoje siły i wcale Ci dużo nie zapłacą, albo jehać ze specjalistyczną gencją, która się tym zajmuje. Jedną z nich jest na przykład ta spod tej strony http://laxocare.pl/oferty-pracy/. Mają sporą ofertę, jeśli chodzi o opiekę w Niemczech. Rzecz najczęściej dotyczy osób starszych, oczywiście.
#2017-08-10 05:40:40 

stonka16

Użytkownik

W Polsce również jest sporo ośrodków, które taka oferte oferują. Nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę.
#2017-08-10 08:10:20 

kosmiczna20

Użytkownik

Zgadza się, ale niestety poziom zarbków jest zupełnie inny. W Niemczech dostaniesz czasem kilka razy więcej tego, co w Polsce byś zarobiła. Ja wolę pojechać na te kilka tygodni gdzieś za granicę i wrócić z większą pulą, niż za psie pieniądze wykonywać naprawdę ciężką robotę.
#2017-08-10 09:05:26 

kryniczANKA

Użytkownik

Tym bardziej, że ta firma jest zaufana. Ja jak z nimi jechałam, to przepytałam ich o wszystko dokładnie, jeśli chodzi o warunki pracy. Wymagania w większości podane sa w ofercie pracy. Przede wszystkim niezły niemiecki no i w większości przypadków potrzebne jest doświadczenie pracy z ludźmi starszymi, czy schorowanymi.
#2017-08-10 11:24:53 

bloody mary

Użytkownik

Pracowałam przez pewien czas w jednym domu opieki i miałam starszych, jak i niepełnosprawnych ludzi, więc doświadczenie mam.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015