#2016-10-23 23:42:40 

coraz_piekniejsza

Użytkownik

Chciałabym przekazać córce swoje mieszkanie. Odziedziczyłam je po ojcu, sama tam mieszkać nie będę a młodzi wiadomo potrzebują miejsca dla siebie. Chcę żeby wszystko było legalnie i solidnie załatwione stąd moje pytanie gdzie z tym iść i od czego zacząć. Liczę na pomoc z Państwa strony.
#2016-10-24 02:09:01 

CoroneR

Użytkownik

Sprawa podstawowa to w tej sytuacji akt darowizny. Musi go Pani uzyskać w formie aktu notarialnego aby obowiązywał prawnie. Jeśli mieszkanie ma założoną księgę wieczystą trzeba też będzie wnioskować o odpowiedni wpis którym zajmie się wydział sądu zajmujący się księgami. Mam nadzieję że coś wyjaśniłem.
#2016-10-24 02:22:12 

Doktor Kidler

Użytkownik

Są różne kancelarie notarialne w Katowicach które codziennie zajmują się takimi sprawami. Akurat darowizny to chyba jedna z prostszych spraw do zrobienia no i w przypadku bliskiej rodziny nie będzie Pani ani córka narażone na koszty (parę lat temu zniesiono podatek). Proszę się dokładnie dogadać z córką, niech poszuka notariusza i po problemie.
#2016-10-24 05:02:11 

mariOLA19

Użytkownik

Bardzo piękny gest, na pewno córce to mieszkanie się bardzo przyda. Gdybym swego czasu nie dostała lokalu po swojej zmarłej ciotce to chyba musiałabym mieszkać kątem u brata, to smutne ale czasami odejście kogoś bliskiego daje nam szansę na lepsze życie... Pozdrawiam.
#2016-10-24 07:59:54 

profundis

Użytkownik

Warto poszukać trochę i wybrać notariusza, który sprawnie sobie poradzi z przygotowaniem aktu. I proszę pamiętać że to on powinien złożyć w sądzie wniosek związany z wpisem do KW, o ile mieszkanie ją ma. Jeśli nie to można rozważyć założenie księgi bo w pewnych sytuacjach jest to przydatne.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015